13.03.2015

Świat bez internetu
Wyobraź sobie jakby nie było internetu. Każdy portal społecznościowy by nie istniał, łącznie z tymi najpopularniejszymi typu facebook, youtube i całą resztą. Tego bloga również by nie było. Nie było by żadnego bloga. Nie mógłbyś oglądać teledysków do piosenek. Nie mógłbyś zrobić wielu rzeczy, które teraz robisz, możliwe że nawet w tym momencie. Nie znałbyś wszystkich osób, które dotychczas poznałeś przez internet. Musiałbyś pisać listy (tak, jak to robiono za dawnych czasów). Twoje życie wyglądało by całkowicie inaczej.

Przenieśmy teraz do codziennego życia portal społecznościowy- facebook. Wyobraź sobie, że zamiast wszystko co piszesz na swojej tablicy, wykrzykujesz to idąc drogą np. " Ludzie! Byłem dzisiaj w kinie z .. na ... , było świetnie!" - na co inni odpowiadają "Lubię to!". Osoby będące ze sobą w związku miałyby napisane na czołach "w związku z ..", a Ci, który to zobaczą również krzyczeliby "Lubię to!".

A co by było z portalem ask.fm? Każda osoba, która miałaby do ciebie jakieś pytanie, poszłaby i się normalnie spytała- proste. Ale co z "anonimkami"? Myślę, że chowałyby się za drzewami, tak, abyś nie wiedział kim są i obsypywały cie krytyką. A może pisałyby to na kartce i kazały zostawić odpowiedź w tym samym miejscu? Nie wiem.

Myślę, że sytuacja blogowa byłaby najciekawsza. Wyobraźcie sobie stojącą osobę i przemawiającą do ludu (coś w stylu Jezusa). Wypowiedź trwałaby do 5 minut, po czym ta osoba zaprezentowałaby to co ma na sobie i powiedziała gdzie to nabyła. Z każdą przemową zyskiwałaby słuchaczy, albo ich traciła.

Spodnie & Bluzka - Bershka
 
Buty - Zalando

Ja sobie w taki sposób wyobrażam przeniesienie portali społecznościowych do życia codziennego. Mam tylko nadzieje, że głupota ludzka nie powiększy się i nigdy tak nie będzie, chociaż kto wie....:)

A wy jak wyobrażacie sobie przeniesienie portali społecznościowych do życia codziennego?  

6 komentarzy:

 1. Fajnie sobie to wyobraziłaś,ja trochę wstydziłabym się krzyczec do ludzi,ale kto wie...
  http://nati-nataa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz racje wszystko wyglądałoby zupełnie inaczej, w tej chwili wydaje nam się że śmiesznie ale tak by mogło być :D
  Blog Maddy -> klik

  OdpowiedzUsuń
 3. Sam fakt że żyje się z podświadomością że teraz istnieje coś czego kiedyś nie było i mogło by nie być jest przerażający nie było by czegoś takiego jak rozwijanie kreatywności na blogach,podejrzewam też że powiększyła by się liczba nieśmiałych osób więc z naszego punktu widzenia jest to dziwne ale jakąś można się też przyzwyczaić ale nie ukrywam że internet jest bardzo pomocny i w wielu przypadkach bardzo potrzebny ! pozdrawiam i zapraszam do nas - http://wariatkowelove.blogspot.com/ ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny most zapraszam do mnie http://toasteerssisters.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Jesteś prześliczna x
  http://nikolaherominska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie miłe komentarze, które motywują mnie do dalszego pisania :)